Haber

Akşener’den DEM Partisi’ne sert tepki: Korkaksınız!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Samsun’da düzenlenen organizasyon toplantısına katıldı.

Sivas’taki konuşmasının ardından gelen tepkilere değinen Akşener, şunları söyledi: “Ses güçlü beyinlerden geldi. Benim için onurdur. Ama biliyoruz ki beni ve bizi suçlayanlar, korkaklardan oluşan bir örgüt olan PKK’nın korkaklığını suçlamıyorlar.”Sanki konuşuyordu.

“MECLİS SALONUNDA BEBEK KATİLİYİ ÖVDÜN!”

Akşener, “Korkaksınız, korkaksınız” dedi “Romantik konuşanlar, Naz bebeği öldürdünüz, Fırat Çakıroğlu’nu, Yasin Börü’yü, Eren Bülbül’ü, Fethi Sekin’i, Aybüke öğretmeni şehit ettiniz. Ve hiç pişmanlık duymadınız. Gelip Meclis’te o emri veren bebek katilini övdünüz. podyumda. “Ne?” Kimse ‘Bunu yapıyorsun, kahretsin’ demedi. Ama söyleyeceğim. Çünkü bu ülkede bebek katillerinin ve onların kaba şebekelerinin övüldüğü bir Türkiye Büyük Millet Meclisi olamaz.“dedi.

“BU İSİMLİ KİŞİLER BUNUNLA KARŞILAŞIYOR”

Akşener şöyle devam etti:

“Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? 1919’daki aynı İngiliz himayesi ve Amerikan mandası. Bu iğrenç dil karşısında bazıları demokrasi demeye cesaret ediyor; bu korkaklar bununla övünüyor. Bunun sebebi nedir biliyor musunuz? Bütün Kürtlerin temsilcisi PKK’dır, onun uzantısıdır” Sanki DEM’miş gibi bir algı yaratılmasıdır. Kürtleri menfaat olarak gören bu korkaklara karşı seçim kazanmak için iki büklüm olmaktır. Bu yetkidir, bu korumadır. Bunu reddediyoruz.”

İmren Nilay Tüfekçi’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayan Akşener, seçim uyum merkezini de ziyaret etti.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu