Haber

Erdoğan müjdeyi canlı yayında verdi! Tahıl koridoru anlaşması 2 ay daha uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinin ardından AK Parti Ankara İl Teşkilatı ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi. 2. nesil öncesi değerli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda dünyanın merakla beklediği bir haber verdi.

“SÖZLEŞMENİN SON UZATMA DÖNEMİ SONA ERİYORDU”

Tahıl koridoru anlaşmasının 2 ay daha uzatıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi; “Bu vesileyle tüm dünyaya bir müjde vermek istiyorum. Ülkemizin ve benim yoğun çabalarımızla başlatılan Karadeniz Tahıl Koridoru anlaşmasını biliyorsunuz. Türkiye’nin liderliği, Rusya ve Ukrayna’nın yapıcı tavrı sayesinde, BM’nin kolaylaştırması kapsamında İstanbul’da imzalanan anlaşmanın son uzatma süresi de bitmek üzereydi.

“TÜRK GEMİLERİNİN ÇIKIŞLARINA RUS DOSTLARIMIZ HAYIRLI OLMAZ”

Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nın 2 ay daha uzatılmasına karar verildi. Bu kararda tüm taraflara başarılar diliyorum. Anlaşmanın tüm şartlarını yerine getirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Rus dostlarımız Türk gemilerinin limanlardan çıkışını engellemeyeceklerini söylediler. Bunun için onlara minnettarız.

“BM GENEL SEKRETERİNE ÇABALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM”

Çabalarımıza verdiği samimi destek için Rusya Devlet Başkanı sevgili dostum Putin’e şükranlarımı sunuyorum. Yapıcı işbirliği için Sayın Zelensky’ye de teşekkür etmek istiyorum. Çabaları için BM Genel Sekreterine teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum, sağlıkla kalın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu