Haber

FETÖ/PDY Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul’da yakalandı

İçişleri Bakanlığı, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün hava kuvvetleri komutanı İstanbul Bölge Sorumlusu’nun yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucunda FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasında İstanbul bölge sorumlusu olarak görev yapan MG isimli şahıs, Ataşehir ilçesindeki adresine düzenlenen operasyonda yakalandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Kişinin 6 yıldır firarda olduğu, yakalanmamak için farklı kişiler adına kayıtlı konutlarda saklandığı, Ankara 2.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne bağlı Bank Asya’da hesap faaliyetlerinde bulunduğu belirlenen MG isimli kişinin, KHK ile kapatılan FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne bağlı eğitim kurumlarında çalıştığı, 2010 yılında Türkiye genelinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının çalınması ve yaşanan usulsüzlüklerle ilgili yürütülen soruşturmaların şüphelileri arasında yer aldığı belirlendi.

FETÖ/PDY’nin örgüt içi iletişim yöntemi olan harekât hattını kullanarak Hava Kuvvetleri Komutanı Kemal Batmaz, kaçak olan Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanı Namık K. ve Adil Öksüz ile 7 farklı sınırda çok sayıda irtibatlı olduğu belirlendi.

Adli süreçleri tamamlanan MG, adli makamlarca tutuklandı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu