Ekonomi

İmamoğlu’ndan CHP için değişiklik açıklaması

Haliç Su Sporları Merkezi’nin açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP için yine değişime vurgu yaptı.

İmamoğlu’nun açıklamasından öne çıkanlar şöyle;

“- Kişilere bağlı değil, ortaya koyduğun görüşle başarıya ulaşabilirsin. Devlet yönetimi ve bir şehrin yönetimi noktasında bir sistem tanımlıyoruz. Bu sistem milletimizin zihnine yerleşmiştir. Sistemin ülkemize kazandırılması Bu bir değişimdir Bu kalıcı bir değişimdir.

– Çok taraflı bir süreçten bahsediyoruz. İstanbul bunun odak noktası. İddia ediyorum, İstanbul halkı yüzde 60’ın üzerinde bizi destekliyor. Kişiye bağlı değil. Siyasetin de bu anlamda bir modele ve geleceğe ihtiyacı var. İnşa edilmesi gerekiyordu. Bu yapılanma, bu demokrasi anlayışı, Türkiye’de yanlış yaptıklarımıza bakmak ve geleceğe daha umutla bakmak muhalefetin irdelemesi gereken bir alan bence.

– Bu değişikliği yaratmak istiyorum; Başta kendi partim olmak üzere tüm muhalefet için elzem olduğunu söylemeye devam ediyorum.

– Ben idealleri ile yaşayan bir insanım. İdeallerimin somutlaştığı siyasi partinin adım atmasını, vazgeçmeden istemeye devam edeceğim.

– Değişim bir durumdur. Değişimle, toplumu sistemin içine katmakla, bir takımın kusurlarından dönmekle mümkün olabilir. Bunu parti içinde tartışmak en doğrusu. Elbette çok geniş fikirlerim var. Ben gereken kısmı kamuoyuyla, gerekli kısmı partimle paylaştım, paylaşmaya da devam edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu