Haber

İstanbul’da İETT otobüsünde ‘cinsel taciz’ iddiasıyla ilgili davada karar

İstanbul’da İETT otobüsünde bir kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan sanık 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık MRÖ katıldı. ve şikayetçi PC katılmadı.

Duruşmada esasa ilişkin mütalaası sorulan Cumhuriyet Savcısı, olay günü müşteki P.Ç’nin otobüsün arkasında, sanığın ise diğer tarafta aynı sıra üzerinde oturduğunu belirtti.

Cumhuriyet savcısı, cinsel taciz eylemini ifşa edilmeden müştekinin yüzüne bakarak gerçekleştiren sanığın bu eyleme savunma olarak cilt hastalığına sahip olduğunu ileri sürdüğünü belirtti.

Savcılık, sanığın savunmasını kabahatten kaçınmanın bir yolu olarak değerlendirerek, “cinsel taciz” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme sanığa “cinsel taciz” suçundan 1 yıl hapis cezası verdi.

26 Ekim 2020’de İETT otobüsüne İstinye Dereiçi- Kabataş ortasında teşhirci diyerek cinsel tacizde bulunan MRÖ, yan koltukta oturan kadın yolcu tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Görüntüleri alan P.Ç’nin şikayeti üzerine MRÖ, otobüsten inerken gözaltına alındı. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen sanık hakkında “konuttan çıkılmaması halinde” adı verilen kontrol tedbiri uygulanacağına karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 5’i “cinsel taciz” ve 1 “ahlaksız fiil” olmak üzere 7 sabıka kaydı bulunan MRÖ’nün “cinsel ilişki” suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. göstererek taciz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu