Haber

Tuğba Öğretmenin Varis Ameliyatı Sonrası Ölümü Hakkında Soruşturma Açıldı

Diyarbakır’da öğretmenlik yapan Tuğba Parlak, özel bir hastanede varis ameliyatı olduktan sonra hayatını kaybetti. Parlak’ın yakınları ihmal iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunurken, İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bir ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Tuğba Parlak (37), her iki bacağındaki varis nedeniyle özel bir hastaneye başvurdu.

15 Nisan’da ameliyat olan Bright, aynı gün içinde taburcu edildi. Ertesi gün evine giden Parlak, bir rahatsızlık hissedince ailesi 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi.

Eve gelen sağlık ekipleri, Parlak’ı operasyonun gerçekleştirildiği hastanenin başka bir şubesinin acil servisine götürdü. Parlak burada yapılan müdahalenin ardından ciddi bakıma alındı. 24 Nisan’da yakınlarına Parlak’ın vefat ettiği bildirildi.

gözyaşlarına gömüldü

Parlak’ın cenazesi, ailesinin “ihmal” gerekçesiyle şikayetçi olması üzerine Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

5 ve 10 yaşlarında 2 çocuk annesi olan Parlak’ın cenazesi, otopsinin ardından Tokat’a götürülerek gözyaşları içinde toprağa verildi.

ihmal kurbanı?

Tuğba Parlak’ın vefatının ardından eşi Mustafa Parlak, özel hastane idaresiyle operasyonu gerçekleştiren kalp ve damar cerrahı hakkında, operasyon sırasında ve sonrasında “ihmalkar” olduğu teziyle suç duyurusunda bulundu.

Parlak, evde durumu kötüleşen eşine müdahale etmek için çağrılan 112 ekibinin olay yerine 27 dakika geç geldiğini ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu da belirtti.

İddiayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

haskoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu