Haber

Van Emniyet Müdürlüğü Yeni Birimleriyle Suçla Mücadele Ediyor

Van Emniyet Müdürlüğü yeni kurduğu birimlerle iki ayda 50’ye yakın kaçakçılık, uyuşturucu, hırsızlık, terör, taciz, göçmen kaçakçılığı ve asayiş vakasına müdahale etti.

Suç merkezlerine karşı etkin bir şekilde mücadele eden Van Emniyet Müdürlüğü, bünyesinde kurduğu yeni birimlerle havada, karada ve suda suç ve suçlularla mücadele ediyor.

İki ayda 50’ye yakın kaçakçılık, uyuşturucu, hırsızlık, terör, taciz, göçmen kaçakçılığı ve asayiş vakasına müdahale eden ekipler, 250’den fazla şüpheli hakkında işlem yaptı.

Yeni kurulan motorize tim, deniz polisi ve atlı birlik gibi birimleriyle faaliyetlerini sürdüren polis gücü, kaçak ve kaçak onlarca tarihi eser, silah, para, litre yakıt, sahte pasaport, kilolarca uyuşturucu, çeşitli malzeme ele geçirdi. iki aylık operasyonlarda sigara ve çalıntı motosikletler. .

Düzensiz göçle aktif olarak çalışan ekipler, kentte terk edilmiş binalara yönelik düzenledikleri operasyonlarda yakaladıkları göçmenleri İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine teslim etti. Göçmenlerin kullandığı tespit edilen metruk binaları yıkan ekipler, göçmen kaçakçılığında kullanılan bazı araçlara da el koydu.

Son iki ayda yürütülen operasyonlarda düzensiz göçmenleri barındıran 65 zanlı ekipler tarafından yakalandı.

Sosyal sorumluluk çalışmaları da yürüten ekipler, çocuklara yönelik pek çok etkinlik ve eğitici etkinlik düzenledi.

Van Gölü’nde boğulma tehlikesi konusunda vatandaşları sürekli bilgilendiren ekipler, kıyı kesiminin güvenliğini de 7/24 sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu