Yaşam

Erzin Belediye Başkanı: ‘Tek Haklı Mısınız?’ dediler

Hatay, depremin ilk gününden bu yana en çok yardım daveti alınan bölge oldu. Şehirdeki yüksek binalar paramparça oldu. Yüksek katlı konutlar parçalara ayrıldıVatandaşlar saatlerce sevdiklerinin enkazdan çıkarılmasını bekledi.

Ancak Hatay’ın bir ilçesinde bırakın tek bir kayıp, tek bir bina bile yıkılmadı. . O ilçe Hatay’ın Erzin ilçesidir. Televizyona çıkıp röportaj veren Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, orada neden böyle bir olayın yaşanmadığını anlattı.

“Kaçak yapılaşmaya izin vermedim, ‘Ülkedeki tek doğru adam siz misiniz?’ dediler”

()

Hatay’ın Erzin ilçesi Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu hepimize – özellikle yetkililere büyük bir ders verdi . Herhangi bir can kaybı ve yıkım yaşanmayan ilçe belediye başkanı televizyona verdiği röportajda şu açıklamayı yaptı:

“Kaçak yapılaşmaya izin vermedim. Bazen bana ‘Ülkedeki tek doğru adam sen misin?’ dediler. Birçok insanla aram kötüydü. Depremden 3 gün önce bir vatandaş selamımı almadı. Ama benim vicdanım rahat.”

Tabii Sayın Elmasoğlu’nun 4 yıldır görevde olduğunu da belirtelim. Ve ondan önce gelen belediye başkanlarına. İşini hakkıyla yaptığı için teşekkür edilmeli…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu